• Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim!!!

          • W dniu 24 listopada 2023r. w Rawie Mazowieckiej w hali sportowej Hotelu „Tatar” odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców na rok szkolny 2023/2024. 

            W turnieju udział wzięło 11 najlepszych drużyn województwa łódzkiego. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" w swojej grupie do dwóch wygranych setów w grze pojedynczej i podwójnej.

            Mistrzami województwa łódzkiego zostali: Miłosz Zajda i Mikołaj Zajda. Chłopcy nie stracili ani jednego seta. 

            Gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach ogólnopolskich!

          • Półfinał...

          • Dnia 17 listopada 2023 r. dwóch uczniów naszej szkoły Miłosz Zajada i Mikołaj Zajada zmierzyli się w półfinałowych zawodach województwa łódzkiego w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci.

            Chłopcy zajęli II miejsce i 24 listopada w Rawie Mazowieckiej będą walczyć w finale.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

          • Świąteczna kartka

          • Uczniowie kl. I – III przystąpili do akcji „Kartka świąteczna dla osób przebywających w szpitalu”. Na zajęciach plastycznych, wykazując się dużą inwencją twórczą, przygotowali piękne życzenia dla pacjentów i ich rodziców z Centrum Zdrowia Dziecka. Bardzo dziękujemy Mai i jej mamie za pomysł na piękną akcję oraz pomoc w jej realizacji 😍.

          • Święto Niepodległości

          • W dniu 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie uroczystości uczniowie przypomnieli drogę Polaków do odzyskania wolnej ojczyzny. Po apelu odbyło się wręczenie nagród za szkolny konkurs wiedzy „Polska Niepodległa”. Poszczególne miejsca zajęli:

            Klasa I

            I miejsce – Michał Szymczak

            II miejsce – Miłosz Niedzielski

            III miejsce – Marcel Szewczyk

            Wyróżnienie – Bartosz Wróblewski

            Klasa II

            I miejsce – Liliana Jasiniak

            II miejsce – Miłosz Gajewski

            III miejsce – Bartosz Krawczykowski

            Wyróżnienie – Lena Bąk

            Klasa III

            I miejsce – Jan Milczarek

            II miejsce – Bartosz Kurmanowski

            III miejsce – Nadia Krzesiak

            Wyróżnienie – Maja Horaczyńska

            Klasa IV

            I miejsce – Michalina Dobiech

            II miejsce – Kaja Legędź

            III miejsce – Anna Krawczyk

            Wyróżnienie – Jeremi Koput

            Klasa V

            I miejsce – Anna Głowacka

            II miejsce – Natalia Michalak

            III miejsce – Nikola Kokocińska

            Wyróżnienie – Gabriela Olejnik

            Klasa VI

            I miejsce – Maja Dziedziczak

            II miejsce – Mikołaj Walczyk

            III miejsce – Nicola Ruta

            Wyróżnienie – Agata Dobiech

            Klasa VII

            I miejsce – Kasjan Ogrodnik

            II miejsce – Lena Koziorowicz

            III miejsce – Lena Ławińska

            Wyróżnienie – Alicja Sadurska

            Klasa VIII

            I miejsce – Kacper Pawlak

            II miejsce – Jakub Dobiech

            III miejsce – Klaudia Boik

            Wyróżnienie – Ivan Bondarenko

             

            Wręczono również upominki za udział w zbiórce elektroodpadów.

          • Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

          • W dniu 13 listopada 2023r. w Kleszczowie uczniowie naszej szkoły w składzie:

            Filip Dobrodziej, Mikołaj Zajda i Miłosz Zajda

            zostali

            MISTRZAMI POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO

              w Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

            organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bełchatowie.

             

             

             

            Zawodnicy ci będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym szczeblu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Półfinałach województwa łódzkiego w tenisie stołowym w Dobryszycach w dniu 17.11.2023r.

            GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

          • Zapraszamy do oddawania głosów!

          • Miło nam poinformować, że nasza Szkoła i uczący u nas nauczyciele zostali nominowani przez uczniów i rodziców w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023 "Dziennika Łódzkiego " i "Ekspresu Ilustrowanego".

            Głosowanie już się rozpoczęło! Laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w miastach i powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale.

            Zagłosuj!

            Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

          • Dlaczego szkło nie przemaka?

          • Uczniowie kl. III uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” Uniwersytetu Dzieci. Dziś postawiono pytanie „Dlaczego szkło nie przemaka?”. Dr hab. Leszek Błaszkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego wyjawił  „Jakie tajemnice kryje szkło?”. Po filmie dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie: Co by było, gdyby szkło przemakało?

            Uzbrojeni w wiedzę, uczniowie przystąpili do eksperymentów, w których badali co przemaka, a co nie. Oglądając film oraz dokonując obserwacji  trzecioklasiści zauważyli, że świat z bliska wygląda inaczej. Kończąc zajęcia sprawdziliśmy, czy da się zmienić strukturę materiału. Teraz już wiemy, dlaczego szkło nie przemaka.

          • Co wiemy o uzależnieniach?

          • To temat profilaktycznego konkursu wiedzy przeprowadzonego w dniu 25.10.2023 r. dla uczniów klas IV – VIII. Rozwiązując  test  należało wykazać się wiedzą o rodzajach uzależnień, ich przyczynach i konsekwencjach. Opiekunami konkursu były: Monika Ławińska, Kamila Ślusarczyk, Anna Topolska.

            Wyniki konkursu:

            I miejsce - Patryk  Walczak,, Kasjan Ogrodnik, Lena Ławińska

            II miejsce – Lena Koziorowicz, Milena Chojwa

            III miejsce – Paweł Spociński

             

            Gratulujemy!!!

          • Uniwersytet Dzieci w Klasie

          • W dniu 30 października odbyły się drugie zajęcia z projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II, pt. „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” – „Jak poznać kogoś lepiej?”. Uczniowie podczas zajęć trenowali pamięć, uważność i koncentrację. Mogli wykazać się ciekawymi pomysłami oraz okazywali sobie życzliwość. Ponadto mieli okazję lepiej się poznać i przekonać, że wspólne działanie daje wiele radości 😊Z kolei dzieciom, które lepiej się znają, łatwiej jest współpracować. A zgodne działanie jest kluczowe dla efektywnej edukacji. 

          • Jak się uczyć koncentracji uwagi?

          • Po raz kolejny uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie, tym razem pt. "Jak się uczyć koncentracji uwagi?".

            Na zajęciach dzieci dowiedziały się, co ma wspólnego pozytywne nastawienie z koncentracją uwagi oraz jak emocje wpływają na motywację do podejmowania trudnych zadań. Wykonały zadania, których celem było ćwiczenie koncentracji wzrokowej, słuchowej i dotykowej. Dowiedziały się, jaki wpływ na koncentrację mają ich myśli, uczucia i wyobrażenia.

          • Konkurs Piosenki Polskiej

          • Dnia 19 października 2023 r. w Osinach odbył się Konkurs Piosenki Polskiej "Moje serce to jest muzyk". Z naszej szkoły udział wzięły dwie dziewczynki: Blanka i Kornelia Roczek. Blanka zajęła I miejsce, natomiast Kornelia III.

            Gratulujemy dalszych sukcesów.

          • Centrum Rozwoju Młodego Człowieka

          • W czwartek 19 października w naszej szkole odbył się pokaz taneczny organizowany przez Centrum Rozwoju Młodego Człowieka HAJDASZ, w którym udział wzięli uczniowie klas 0-3. A już w najbliższy czwartek  26 października o godz. 14.20 - 15.05, odbędą się pierwsze niezobowiązujące zajęcia dla klas 0 - 3, na które serdecznie zapraszamy!!!

          • Dzień Edukacji Narodowej

          • Dnia 16 października 2023 r. w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pani Dyrektor, która przywitała Pana Wójta, wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców oraz uczniów. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzyła wielu sił i wytrwałości w tym wyjątkowym zawodzie. Następnie przekazała głos Panu Wójtowi, który wyraził swą wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków.

            Następnie głos zabrali uczniowie z Samorządu Uczniowskiego wyrażając wdzięczność wszystkim pracownikom szkoły za wysiłek włożony w wychowanie i wielkie serce okazywane podczas pracy z dziećmi.

            Młodzi artyści piosenką i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień. 

            Po akademii odbyła się uroczystość Pasowania na ucznia. To ważny dzień w którym pierwszoklasiści oficjalnie stają się pełnoprawnymi uczniami swojej szkoły. Uczniowie składali przysięgę przy poczcie sztandarowym oraz uczestniczyli w krótkiej akademi.

          • Wyjazd do MCK w Bełchatowie

          • W dniu 9 października uczniowie klasy II mieli okazję obejrzeć spektakl profilaktyczny w wykonaniu aktorów z Teatru Bajka, pt. „Zaczarowana kraina”. Wszyscy z zaciekawieniem podziwiali występy aktorów oraz chętnie włączali się w zabawę. Odważne osoby miały możliwość wystąpienia na scenie.

          • Gdzie jest powietrze?

          • Gdzie jest powietrze i do czego jest nam potrzebne? Zapoznając się z wypowiedzią eksperta i wykonując własne doświadczenia, uczniowie klasy 3 poszukiwali odpowiedzi na te pytania.

          • Program "Apteczka pierwszej pomocy emocjonalnej"

          •  

            W nasze szkole po raz pierwszy  w tym roku realizowany jest program „Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej”. Jest to program profilaktyki uniwersalnej wpisany do krajowego Systemu rekomendacji programów profilaktycznych i promocji zdrowia psychicznego, o potwierdzonej skuteczności.

            Dbałość  o zdrowie psychiczne uczniów jest równie ważne, jak ich sukcesy w nauce. Często to właśnie wewnętrzne rozterki i lęki uniemożliwiają dzieciom rozwijanie swoich talentów i wykorzystanie w pełni własnych zdolności. Program Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej powstał właśnie po to, aby dać dzieciom wsparcie i narzędzia do radzenia sobie z emocjami i trudnościami.

            Apteczka Pierwszej Pomocy Emocjonalnej jest potrzebna, by pomóc nie tylko leczyć rany duszy, ale by również odzyskać dobry humor, nadzieję i nabywać odporność psychiczną.

              Założenia programu opierają się na koncepcji psychologii pozytywnej M.P. Selligmana oraz na koncepcji uważności (mindfulness) opisanej przez Jon Kabat – Zinna. Koncepcja psychologii pozytywnej, koncentruje się na tym, co w człowieku jest dobre i użyteczne, co służy jego zdrowiu i szczęściu. Zgodnie z tym ujęciem program opiera się na założeniu, że ukształtowane na wczesnych etapach edukacji szkolnej umiejętności społeczne i emocjonalne, a także poczucie własnej wartości w znacznym stopniu mogą przyczynić się do zapewnienia zdrowia psychicznego, dobrostanu oraz osiągania sukcesów w szkole i w życiu. Najważniejsze  w programie jest więc dążenie do rozwoju takich postaw i cech charakteru dzieci jak: uważność, ciekawość, wytrwałość, życzliwość, wdzięczność i optymizm.

             

              Cele szczegółowe programu:

            - budowanie poczucia własnej wartości i prawidłowej samooceny na podstawie świadomości własnych uczuć i potrzeb,

            - uczenie koncentracji i uważnego, świadomego podejścia do otaczającej rzeczywistości, do siebie i do innych,

            - kształtowanie umiejętności nawiązywania i utrzymywania bliskich relacji  z innymi, rozwijanie kompetencji poznawczych i kreatywności.

             

              Obecnie program realizowany jest w klasach: III, V, VI, VII.

          • Ciekawscy trzecioklasiści..

          • W ramach projektu „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” uczniowie przystąpili do pierwszej lekcji pt. „Czy mogę ćwiczyć swoją uwagę?”. Na wstępie zapoznali się z wypowiedzią eksperta, a następnie próbowali wcielić nową wiedzę w życie. Wyposażeni w koce i karimaty poddawali się relaksującym ćwiczeniom uważności i obserwowali swój oddech. Teraz, wyposażeni w wiedzę, z pewnością lepiej poradzą sobie w sytuacji stresowej, czy poprawią jakość swojego snu.