• Medale na zawodach...

• Dnia 27 września 2023 r. reprezentacja naszej szkoły w składzie: Wojtek Pawlak, Ala Olejnik, Tymon Olejnik, Filip Dobrodziej, Mikołaj Walczyk, Fabian Zawiasa, Weronika Kudaj, Kasjan Ogrodnik i Janek Stawicki wzięła udział w zawodach lekkoatletycznych woj. łódzkiego. Zawody odbyły się na stadionie lekkoatletycznym w Bełchatowie.

Występ naszych zawodników można uznać za bardzo udany. Biorąc pod uwagę to, że nasza szkoła jest jedną z mniejszych pod względem liczby uczniów, to przywieźliśmy 5 medali:

Tymon Olejnik - III miejsce w biegu na 200 m

Kasjan Ogrodnik - II miejsce w biegu na 100 m

Janek Stawicki - III miejsce w biegu na 300 m

Fabian Zawiasa - III miejsce w skoku w dal

oraz I miejsce w sztafecie szwedzkiej w składzie:

400 m - Tymon Olejnik

300 m - Mikołaj Walczyk

200 m - Filip Dobrodziej

100 m - Fabian Zawiasa

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie?

• Uczniowie klasy pierwszej w roku szkolnym 2023/2024 biorą udział w projekcie edukacyjnym Uniwersytetu Dzieci w Klasie - Ciekawskie pierwszaki. Jak poznawać świat w klasie? Za nimi pierwsze zajęcia pt. "Dlaczego każdy z nas jest inny?", podczas których uczniowie dowiedzieli się, że się od siebie różnimy, mamy różne, odmienne pasje i jesteśmy dobrzy w różnych rzeczach.Podczas zajęć dzieci miały okazję do samodzielnego poszukiwania swoich mocnych stron. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega różnorodność i jakie płyną z niej korzyści. Zaprezentowali swoje pasje w formie kalamburów oraz poznali różnorodne zawody słuchając wiersza Juliana Tuwima pt. "Wszyscy dla wszystkich.

• "Moje miasto bez elektrośmieci"

• W roku szkolnym 2022/2023 Szkoła Podstawowa w Rasach uczestniczyła w Ogólnopolskim Programie - „Moje Miasto Bez Elektrośmieci.” Udział w akcji polegał na zbiórce zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Zorganizowaliśmy trzykrotnie zbiórki, w ramach których zebraliśmy ok. 1500 kg zużytego sprzętu. Zgromadziliśmy ponad 2000 pkt., które zostały wymienione na nagrody widoczne na zdjęciu:

1. Gra planszowa: Wszystkie Państwa Świata.

2. Poduszki animacyjne.

3. Dwa zestawy kreatywnych nożyczek.

4. Kolorowe kamienie rzeczne.

5. Słomki konstrukcyjne.

Pomoce trafiły na świetlicę i do klas I-III.

W tym roku szkolnym nasza palcówka również bierze udział w tej akcji. Zapraszam do udziału.