• "Trzymaj Formę!"

• W tym roku szkolnym w naszej szkole realizowany był Ogólnopolski Program Edukacyjny "TRZYMAJ FORMĘ!", którego celem jest propagowanie zdrowego stylu życia.

Udział w programie wzięli uczniowie z klasy 5 i 7.

Temat projektu w klasie 5 to: "Ruch jest łatwy" - jak zamienić bierność na aktywność. Uczniowie swój projekt przedstawili w oddziale przedszkolnym. Przygotowali dla nich ciekawą prezentację na temat etapów rozwoju: fizycznego, psychicznego i społecznego przedszkolaka, jego charakterystykę oraz liczne gry i zabawy ruchowe dla maluchów.

Temat drugiego projektu to: "Poznajemy rolę aktywności fizycznej - quiz dla uczniów". Ten projekt przygotowali uczniowie klasy 7 dla młodszych kolegów z klasy 2. W ciekawy sposób przedstawili budowę ciała ludzkiego, pokazali fazy rozwoju ruchowego człowieka oraz na koniec przygotowali quiz dla uczniów. W kolejnej części projektu, starsi koledzy utworzyli dla najmłodszych tor przeszkód.

Uczniowie dzięki realizacji projektu nabyli wiedzę i nowe umiejętności m.in.: pracy zespołowej, kreatywności, odpowiedzialności oraz rzetelności. Ucząc się przez zabawę rozwijali swoje zainteresowania.

• "Zielona szkoła"

• W dniach 5 - 7 czerwca b.r odbyła sie wycieczka do trójmiasta. W wyjeździe uczestniczyło 31 uczniów z naszej szkoły. Po kilkugodzinnej podróży pojechaliśmy zwiedzać Gdynię, gdzie w umówionym miejscu czekał na nas pan przewodnik. Wieczorem dotarliśmy na kwaterę i posiłek. Po kolacji całą grupą udaliśmy się obejrzeć zachód słońca.

W drugim dniu naszej wycieczki wraz z przewodnikiem zwiedziliśmy Gdańsk w starym mieście, molo w Sopocie oraz odbyliśmy rejs statkiem na Westerplatte. Wieczorem, zmęczeni ale pełni wrażeń wróciliśmy na kwaterę, gdzie czekał na nas posiłek.

W trzecim i ostatnim dniu, po śniadaniu ruszyliśmy w drogę powrotną do domu. Po drodze odwiedziliśmy pokrzyżacki zamek w Malborku.

• Lekcja pod chmurką

• Uczniowie klasy trzeciej korzystając z pięknej pogody uczestniczyli w "Lekcji pod chmurką" podczas której, doskonaląc swoje umiejętności matematyczne poznaliśmy Mistrza Matematyki, a został nim - Ksawery!!!    GRATULUJEMY!!!

• Przerwa na czytanie

• W dniu 7 czerwca nasza szkoła przyłączyła się do ogólnopolskiej akcji promującej czytelnictwo. Wszystkie dzieciaki obecne w tym dniu na świeżym powietrzu czytały swoje ulubione książki.

• Aktywny Dzień Dziecka

• Uczniowie kla 1-3 spędzili święto w "Saltosie". Szaleństwa w parku trampolin odbywały się pod czujnym okiem instruktorów. Z dobrą energią wróciliśmy do domu i planujemy kolejną wizytę 😀