• Co może powstać z drzewa?

• Uczniowie klasy pierwszej po raz piąty już uczestniczyli w zajęciach w ramach projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Tym razem uczniowie poszukiwali odpowiedzi na pytanie "Co może powstać z drewna?".

Dzieci dowiedziały się, że drewno jest jednym z najstarszych materiałów używanych przez człowieka. W dawnych czasach budowano z niego domy, narzędzia oraz przedmioty codziennego użytku. Uczniowie dowiedzieli się, że poszczególne gatunki drzew różnią się od siebie i do jakich produkcji przedmiotów się je stosuje. Na lekcji dzieci obejrzały także prezentację multimedialną oraz film, z którego dowiedziały się, czym różni się drzewo od drewna i jak wygląda proces jego pozyskiwania.

• Walentynki w klasie 2

• „Dzień Świętego Walentego – koleżanko, kolego powiem Ci coś miłego”

Walentynki to świetnaokazja do wzmacniania integracji wśród dzieci podczas wspólnych zabaw, do mówienia sobie miłych słów oraz do wykonywania drobnych gestów życzliwości. Uczniowie świętowali ten dzień w pogodnym i radosnym nastroju. Zapewne każdemu potrzebne są takie chwile, by otrzymać informację zwrotną, że ktoś nas lubi czy jesteśmy ważnymi osobami w czyimś życiu😊

• Uniwersytet Dzieci

• W ramach realizacji projektu: "Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?" uczniowie kl. III odpowiadali na pytanie: Ile planet ma Układ Słoneczny? Zaprezentowany film wyjaśnił nam genezę powstawania gwiazd. Wykorzystując kosmiczne puzzle dzieci budowały Układ Słoneczny. Na zakończenie zajęć trzecioklasiści próbowali odnaleźć swoją parę w Kosmosie.

• Zabawy karnawałowe

• 26 styczniauczniowie klasy II uczestniczyli w szkolnym balu karnawałowym. Ten dzień świętowaliśmy również w sali lekcyjnej. Dzieci grały w gry planszowe, miały możliwość zmierzenia się z układankami logicznymi. Ponadto uczestniczyły w przebierankach i zabawach z balonami. Nie zabrakło słodkiego poczęstunku. Uczniowie świetnie się bawili, na ich twarzach nie brakowało uśmiechu 😊