• Zawody lekkoatletyczne w Spale

• 26 marca 2024 r. uczniowie w składzie: Wojtek Pawlak, Ala Olejnik, Tymon Olejnik, Filip Dobrodziej, Mikołaj Walczyk, Fabian Zawiasa, Weronika Kudaj, Kasjan Ogrodnik, Miłosz Trajdos i Patryk Walczak reprezentowali naszą szkołę w lekkoatletycznych zawodach w Spale.

Nie było łatwo, bo w lekkoatletycznych zmaganiach udział wzięło ponad 500 zawodników i zawodniczek z całego województwa łódzkiego, ale Tymon Olejnik dał radę i zdobył III miejsce w biegu na 200 m.

Gratulujemy wszystkim i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Mam Talent

• 21 marca 2024 r w naszej szkole odbył się konkurs Mam Talent.

I miejsce - Alicja Banaszkiewicz i Izabela Rutkowska

II miejsce - Fabian Zawiasa

III miejsce - Miłosz i Mikołaj Zajda

• Tydzień Zdrowia w klasie 8

• W ramach Tygodnia Zdrowia  dziewczynki z klasy ósmej przygotowały zajęcia z pierwszej pomocy w klasach 1 - 3. Celem tych zajęć było omówienie i pokaz resuscytacji krążeniowo-oddechowej na fantomie oraz pozycji bezpiecznej.

Najmłodsi uczniowie chętnie ćwiczyli i świetnie sobie poradzili.

Klasa ósma przygotowała również zdrowe i smaczne kanapki dla całej społeczności szkolnej.

Jednak najciekawszą atrakcją dla dużych i małych, były - taneczne przerwy, na których górowała Belgijka.

• Tydzień Zdrowia w klasie 1

• W ramach trwającego Tygodnia Zdrowia w naszej szkole uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w zabawach i grach związanych ze zdrowiem i z aktywnym stylem życia.

Nasze pierwszaki brały udział w lekcji pt. "Mózgomania" podczas której koledzy i koleżanki z klasy VII przeprowadzili ciekawe zajęcia odnośnie budowy i "działania" ludzkiego mózgu. Również zajęcia w ramach projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie został poświęcony temu zagadnieniu.

Podczas trwającego Tygodnia Zdrowia dzieci wykonywały m.in. plakat związany ze zdrowym odżywianiem, rozwiązywały zagadki i quizzy, uczestniczyły w ćwiczeniach relaksacyjnych oraz przygotowywały smaczne i zdrowe kanapki. Oprócz tego dzieci uczestniczyły z Dniu bez plecaka oraz Dniu w Piżamie.

• Mistrzostwa Udzielania Pierwszej Pomocy

• 20 marca 2024 r. ośmioro uczniów z klas 1-3 reprezentowało naszą szkołę w Mistrzostwach w udzielaniu pierwszej pomocy, które odbyły się w Szkole Podstawowej nr 12 w Bełchatowie.

Do rywalizacji przystąpili zawodnicy z 9 szkół powiatu bełchatowskiego. Dzieci świetnie sobie poradziły ze wszystkimi zadaniami.

• Tydzień zdrowia

• MÓZGOMANIA

Dzisiaj ruszył TYDZIEŃ ZDROWIA w naszej szkole. Poniedziałek to dzień w całości poświęcony  Gimnastyce Mózgu. W ramach tego dnia między innymi: uczniowie klasy VII przeprowadzili zajęcia w klasach I, II, III, IV na temat budowy i higieny mózgu. Ponadto przygotowali dla najmłodszych krzyżówki, rebusy i zagadki. Ponadto przygotowali gazetkę pt. „Mózg w roli głównej”. Uczniowie grali w gry logiczne ćwicząc swoje szare komórki. Na korytarzu szkolnym można było znaleźć  PUDEŁKO INSPIRACJI z kartami do losowania, na których sformułowane były pozytywne stwierdzenia-afirmacje.

• Dzień Kobiet w klasie 2

• W dniu 8 marca obchodzimy ważne święto – Dzień Kobiet. Chłopcy profesjonalnie podeszli do zadań. Świetnie sprawdzili się w roli członków jury. Sprawiedliwie oceniali występy odważnych bohaterek. Te, którym komisja przyznała najwięcej punktów za wykonane zadania – nagrodzili koronami. Wręczyli także wszystkim dziewczynkom upominki oraz wybrali najsympatyczniejszą koleżankę.

Dzień ten minął w radosnym nastroju, wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy😊 Ponadto był okazją do okazywania wzajemnego szacunku, życzliwości a także integracji grupy. Dziewczynki – wszystkiego najlepszego!!!

• Turniej Piłki Nożnej

• 5 marca 2024 r. na hali sportowej w Drużbicach odbył się Gminny Halowy Turniej Piłki Nożnej Chłopców. Do rywalizacji przystąpili uczniowie z Wadlewa, Drużbic i Ras.

Rozgrywki odbywały się zgodnie z zasadami zdrowej i sportowej rywalizacji a zawodnicy bez zastrzeżeń przestrzegali zasad fair play. Poszczególnym meczom towarzyszyły wielkie sportowe emocje.

I miejsce Szkoła Podstawowa w Drużbicach

II miejsce Szkoła Podstawowa w Rasach

III miejsce Szkoła Podstawowa w Wadlewie

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Uniwersytet Dzieci w Klasie

• "Jak ludzie przeżywają emocje?" – to temat kolejnych zajęć realizowanych w ramach Uniwersytetu Dzieci w Klasie. Dzieci zapoznały się z filmikiem, pt. „Jak tropić emocje”,
            a następnie próbowały odpowiadać na pytania i wspólnie zastanawiały się kiedy ostatni raz przeżywały jakąś emocję. Ponadto poprzez burzę mózgów próbowały znaleźć jak najwięcej pomysłów dotyczących sposobów radzenia sobie ze złością. Odważni zaprezentowali scenki dramowe z wybranymi emocjami. Uczniowie mieli do wykonania także zadania w kartach pracy. Zakończyli zajęcia aktywnością – „wskaźnikiem energii”😉

• Dzień Otwarty

• 1 marca 2024 r. w naszej szkole odbył się Dzień Otwarty, podczas którego miały miejsca różne ciekawe zajęcia. Rodzice i dzieci z zainteresowaniem wzięli udział w przygotowanych dla nich atrakcjach. Odbył się również kiermasz słodkości, który cieszył się dużym zainteresowaniem.