Regulamin funkcjonowania stołówki szkolnej.pdf

INFORMACJA O OBIADACH

Od 11 września 2023 r. obiady dostarczane będą przez Bistro MAKARON I KAWA z Bełchatowa.
      Koszt 1 porcji  wynosi 5,50 zł.

Proszę pamiętać, że obowiązkiem rodzica jest każdorazowe informowanie o nieobecności dziecka w szkole do godz. 8:00. Informację należy przekazywać telefonicznie do sekretariatu szkoły (44) 631 12 35. Umożliwi to zwrot kosztów za niezjedzony posiłek w danym dniu nieobecności.
      W przeciwnym razie pieniążki nie będą zwracane.Płatność za obiady w nieprzekraczalnym terminie do 10-tego każdego miesiąca (za miesiąc bieżący).

KOSZT OBIADÓW W MIESIĄCU KWIETNIU WYNOSI 110,00 ZŁ

Makaron i Kawa

Kamil Kolanek

ul. Kościuszki 4A

97-400 Bełchatów

NIP: 7692206246

Tel. 508546655

Jadłospis 22-26.04.2024

Gulasz wieprzowy, kasza jęczmienna, surówka z białej kapusty, herbata z cytryną

(karkówka wieprzowa, cebula, czosnek, sól, pieprz, papryka słodka wędzona, koncentrat pomidorowy, marchew, seler naciowy, majeranek, mąka pszenna, kasza jęczmienna, biała kapusta, marchew, olej, sok z cytryny,herbata earl grey z cytryną i cukrem, )

Zupa jarzynowa, pieczywo, batonik

Bulion drobiowo-warzywny(udka z kurczaka bk, marchew, cebula, seler, pietruszka, por, pomidor, liść laurowy, ziele ang) kalafior, brokuł, śmietana 18%, koper, chleb pszenno-żytni, batonik zbożowy)

Udko z kurczaka, ziemniaki z koprem, marchew z groszkiem, kompot

(Udko z kurczaka, sól, pieprz, papryka słodka, ziemniaki, koper, marchew, groszek zielony, masło, mąka pszenna, truskawki, cukier)

Barszcz czerwony z ziemniakami, jogurt

Bulion drobiowo-warzywny(udka z kurczaka bk, marchew, cebula, seler, pietruszka, por, pomidor, liść laurowy, ziele ang) buraki, majeranek, sól, pieprz, ziemniaki, masło, śmietana 18%, jogurt owocowy)

Kartacze z mięsem i okrasą, kompot

(ziemniaki, skrobia ziemniaczana, cebula, mięso wieprzowe, marchew, cebula, seler, olej roślinny, sól, pieprz, majeranek, naturalne przyprawy, kompot(śliwki, porzeczka czerwona, wiśnie, truskawki, cukier))

WYKAZ 14 ALERGENÓW – SUBSTANCJI I PRODUKTÓW POWODUJĄCYCH ALERGIE LUB REAKCJIE NIETOLERANCJI

1. Ziarna zbóż zawierające gluten, tzn. pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz czy też pszenica kamut, a także ziarna odmian hybrydowych powyższych zbóż, jak również produkty przygotowane na ich bazie.
      2. Skorupiaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      3. Jaja oraz produkty przygotowywane na ich bazie.
      4. Ryby oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      5. Orzeszki ziemne oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      6. Ziarna sojowe oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      7. Mleko oraz produkty przygotowane na jego bazie (łącznie z laktozą)
      8. Orzechy z drzew orzechowych, tj. migdały, orzechy laskowe, orzechy włoskie, orzechy nerkowca, orzechy pekan, orzechy brazylijskie, orzechy pistacjiowe, orzechy makadamia lub orzechy Queensland oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      9. Seler oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      10. Gorczyca oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      11. Ziarna sezamowe oraz produkty przygotowane na jego bazie.
      12. Dwutlenek siarki oraz siarczany w stężeniach wyższych niż 10 mg/l w przeliczeniu na całkowitą zawartość CO2 dla produktów w postaci przygotowanej do spożycia zgodnie z instrukcjami wytwórców.
      13. Łubiny oraz produkty przygotowane na ich bazie.
      14. Mięczaki oraz produkty przygotowane na ich bazie.