• GODZINY PRACY PEDAGOGÓW W ROKU SZKOLNYM 2023/2024 w II półroczu

Monika Ławińska

Anna Topolska

Kamila Ślusarczyk

11.45 - 12.30 Kamila Ślusarczyk zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. II (M.Ł)

A. Topolska

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. III (M.Ł)

Pedagog - APPE

M. Ławińska kl. III

K. Ślusarczyk

zajęcia logopedyczne kl. I - K. G

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. IV (M.Ł)

(0,5 h)

zajęcia logopedyczne kl. 0, VI - K. G

Zajęcia korekcyjno - kompensacyjne kl. I (M.Ł)

S. Kulbat

zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. VI (A. T)

Zajęcia logopedyczne klasa II - K.G

Zajęcia logopedyczne kl. VI K.G

S. Kulbat

14.20 - 15.05 zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. VII (A.T)     Zajęcia korekcyjno-kompensacyjne kl. VIII - A. Topolska

S. Kulbat

Monika Ławińska - pedagog kl. I - III,  Anna Topolska - pedagog kl. IV - VIII,  Kamila Ślusarczyk - pedagog specjalny,  Kinga Gajewska - logopeda, psycholog- Sylwia Kulbat

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka – Rzecznik Praw Dziecka (brpd.gov.pl)

Dyżury_psychologa.doc

Wytyczne MEiN, MZ i GIS dla szkół podstawowych - tryb pełny stacjonarny.pdf

Polecam zapoznanie się z materiałami dla rodziców na stronie PPP

w szczególności: Wdrażanie dziecka w obowiązki domowe - wskazówki wychowawcze.

Zapraszamy do lektury artykułu: Mam tę moc, czyli o motywacji wewnętrznej dziecka.

Zachęcamy do lektury artykułów

Kiedy dziecko uczy się najchętniej dlaczego wtedy

Wysypianie się pomaga w nauce

Link do akcji:  Dzieci uczą rodziców w domu

Więzi rodzinne w czasie kwarantanny - jak budować je na odległość?

Samorząd Województwa Łódzkiego uruchomił Regionalny Interwencyjny Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży. Na telefony od młodych ludzi czekają specjaliści: psychologowie, psychoterapeuci, osoby specjalizujące się w interwencjach kryzysowych.

Wsparcie można uzyskać dzwoniąc na numer: 726 611 611 w godzinach 12.00 – 20.00. Z kolei od godziny 20.00 do północy specjaliści dyżurują na Snapchacie i Messengerze (pogadajmytutaj).

W sumie to aż 12 godzin dyżuru dziennie – 7 dni w tygodniu!!!

Jak rozmawiać z dzieckiem o koronawirusie?

Polecamy strony internetowe na których znajdziecie Państwo materiały merytoryczne, dzięki którym  poszerzycie swoją wiedzę i łatwiej będzie się mierzyć z trudnymi emocjonalnymi sytuacjami, nawiązać dobre relacje z dzieckiem, przygotować się do rozmowy na kłopotliwe tematy.

www.mamyprojekt.pl ( zakładka koronawirus)

www.mindheart.co/descargables ( tu dostępna jest polska wersja książeczki  Cześć. Jestem wirus- kuzyn grypy i przeziębienia. Nazywają mnie koronawirus.

www.dzieckiembadz.pl

Zachęcamy Państwa do przeczytania artykułu dr Adriany Kloskowskiej: Żeby czuli się bezpiecznie - potrzeby dzieci i mlodzieży w sytuacji pandemii i koronawirusa. ( Głos Pedagogiczny - kwiecień 2020).

Żeby czuli się bezpieczni.pdf

Nowa sytuacja edukacyjna.pdf

Co możemy zrobić już dziś?.pdf

Pozytywne wzmocnienia.pdf

Jak pomagają konsultanci Telefonu Zaufania dla Dzieci i Młodzieży 116 111?

Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie w Drużbicach informuje o funkcjonowaniu bezpłatnej aplikacji mobilnej „Twój parasol”, która stanowi praktyczne i skuteczne narzędzie umożliwiające uzyskanie wsparcia i niezbędnych informacji osobom doświadczającym przemocy w rodzinie (https://twojparasol.com/).

Informujemy, iż wszyscy zainteresowani rodzice, opiekunowie, ale także uczniowie mogą skorzystać z porad specjalistów z wykorzystaniem zakładki Wirtualny doradca znajdującej się po lewej stronie strony startowej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej w Bełchatowie lub adresów mailowych znajdujących się przy nazwisku każdego specjalisty w zakładce Pracownicy poradni.

Ponadto, codziennie od poniedziałku do czwartku w godz. 8.00 – 15.30 oraz w piątek w godz. 8.00 – 12.00 pełnią dyżur specjaliści poradni pod numerem tel. 44 632 28 74.

Jak motywować dziecko do pracy?

Polecamy lekturę:

10 kroków - jak motywować dziecko