• Szkolny Turniej warcabowy

• Dnia 27 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyły się szkolne zawody w warcaby. Uczniowie walczyli w dwóch kategoriach: klasy I - III oraz IV - VIII.

W klasach I - III, zwyciężyła Kesja Słomian

II miejsce zdobył Bartek Krawczykowski

a III miejsce przypadło Mai Horaczyńskiej

W kategorii IV - VIII, I miejsce zdobył Patryk Walczak

II miejsce - Miłosz Trajdos

III miejsce - Amelia Wlodarczyk

Wszystkim gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

• Dzień Misia

• W piątek 24.11.2023 r. uczniowie klasy pierwszej świętowali Klasowy Dzień Misia. Dzieci mogły przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszaka.Pluszowy miś jest symbolem przyjaźni, którego kochamy przez całe życie, który jest zawsze gotów na przytulenie i wsparcie w trudniejszych chwilach.

• Zwycięstwo na szczeblu wojewódzkim!!!

• W dniu 24 listopada 2023r. w Rawie Mazowieckiej w hali sportowej Hotelu „Tatar” odbył się finał wojewódzki Igrzysk Dzieci Szkół Podstawowych w tenisie stołowym chłopców na rok szkolny 2023/2024.

W turnieju udział wzięło 11 najlepszych drużyn województwa łódzkiego. Mecze rozgrywane były systemem "każdy z każdym" w swojej grupie do dwóch wygranych setów w grze pojedynczej i podwójnej.

Mistrzami województwa łódzkiego zostali: Miłosz Zajda i Mikołaj Zajda. Chłopcy nie stracili ani jednego seta.

Gratulujemy i życzymy sukcesów w rozgrywkach ogólnopolskich!

• Półfinał...

• Dnia 17 listopada 2023 r. dwóch uczniów naszej szkoły Miłosz Zajada i Mikołaj Zajada zmierzyli się w półfinałowych zawodach województwa łódzkiego w tenisie stołowym w ramach Igrzysk Dzieci.

Chłopcy zajęli II miejsce i 24 listopada w Rawie Mazowieckiej będą walczyć w finale.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

• Świąteczna kartka

• Uczniowie kl. I – III przystąpili do akcji „Kartka świąteczna dla osób przebywających w szpitalu”. Na zajęciach plastycznych, wykazując się dużą inwencją twórczą, przygotowali piękne życzenia dla pacjentów i ich rodziców z Centrum Zdrowia Dziecka. Bardzo dziękujemy Mai i jej mamie za pomysł na piękną akcję oraz pomoc w jej realizacji 😍.

• Święto Niepodległości

• W dniu 13 listopada 2023 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji 105 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. W trakcie uroczystości uczniowie przypomnieli drogę Polaków do odzyskania wolnej ojczyzny. Po apelu odbyło się wręczenie nagród za szkolny konkurs wiedzy „Polska Niepodległa”. Poszczególne miejsca zajęli:

I miejsce – Michał Szymczak

II miejsce – Jakub Dobiech

III miejsce – Klaudia Boik

Wyróżnienie – Ivan Bondarenko

Wręczono również upominki za udział w zbiórce elektroodpadów.

• Mistrzostwa Powiatu Bełchatowskiego w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców

• W dniu 13 listopada 2023r. w Kleszczowie uczniowie naszej szkoły w składzie:

Filip Dobrodziej, Mikołaj Zajda i Miłosz Zajda

zostali

MISTRZAMI POWIATU BEŁCHATOWSKIEGO

w Tenisie Stołowym Chłopców w ramach Igrzysk Dzieci

organizowanych przez Powiatowy Szkolny Związek Sportowy w Bełchatowie.

Zawodnicy ci będą reprezentować naszą szkołę na kolejnym szczeblu rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego w Półfinałach województwa łódzkiego w tenisie stołowym w Dobryszycach w dniu 17.11.2023r.

GRATULUJEMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW!!!

• Zapraszamy do oddawania głosów!

• Miło nam poinformować, że nasza Szkoła i uczący u nas nauczyciele zostali nominowani przez uczniów i rodziców w tegorocznej edycji Plebiscytu Edukacyjnego 2023 "Dziennika Łódzkiego " i "Ekspresu Ilustrowanego".

Głosowanie już się rozpoczęło! Laureaci zostaną wybrani najpierw osobno w miastach i powiatach, później w skali województwa, a następnie w ogólnopolskim finale.

Zagłosuj!

Wszystkie informacje o akcji można znaleźć w serwisie internetowym pod adresem: www.dzienniklodzki.pl/nauczyciel

• Dlaczego szkło nie przemaka?

• Uczniowie kl. III uczestniczyli w kolejnych zajęciach w ramach projektu „Ciekawscy trzecioklasiści. Dlaczego wszystkie pytania są dobre?” Uniwersytetu Dzieci. Dziś postawiono pytanie „Dlaczego szkło nie przemaka?”. Dr hab. Leszek Błaszkiewicz z Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego wyjawił  „Jakie tajemnice kryje szkło?”. Po filmie dzieci starały się odpowiedzieć na pytanie: Co by było, gdyby szkło przemakało?

Uzbrojeni w wiedzę, uczniowie przystąpili do eksperymentów, w których badali co przemaka, a co nie. Oglądając film oraz dokonując obserwacji  trzecioklasiści zauważyli, że świat z bliska wygląda inaczej. Kończąc zajęcia sprawdziliśmy, czy da się zmienić strukturę materiału. Teraz już wiemy, dlaczego szkło nie przemaka.

• Co wiemy o uzależnieniach?

• To temat profilaktycznego konkursu wiedzy przeprowadzonego w dniu 25.10.2023 r. dla uczniów klas IV – VIII. Rozwiązując  test  należało wykazać się wiedzą o rodzajach uzależnień, ich przyczynach i konsekwencjach. Opiekunami konkursu były: Monika Ławińska, Kamila Ślusarczyk, Anna Topolska.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Patryk  Walczak,, Kasjan Ogrodnik, Lena Ławińska

II miejsce – Lena Koziorowicz, Milena Chojwa

III miejsce – Paweł Spociński

Gratulujemy!!!

• Uniwersytet Dzieci w Klasie

• W dniu 30 października odbyły się drugie zajęcia z projektu edukacyjnego realizowanego w klasie II, pt. „Lekcje z klasą. Jak odczytywać emocje?” – „Jak poznać kogoś lepiej?”. Uczniowie podczas zajęć trenowali pamięć, uważność i koncentrację. Mogli wykazać się ciekawymi pomysłami oraz okazywali sobie życzliwość. Ponadto mieli okazję lepiej się poznać i przekonać, że wspólne działanie daje wiele radości 😊Z kolei dzieciom, które lepiej się znają, łatwiej jest współpracować. A zgodne działanie jest kluczowe dla efektywnej edukacji.