• Zgadnij, kto to?

• W naszej szkole pod koniec marca odbył się Szkolny Konkurs Zdjęciowy Zgadnij, kto to? Ze względu na dużą liczbę powtarzających się odpowiedzi trudno było wyłonić zwycięzcę i dopiero podczas dogrywki  zwyciężyła  uczennica klasy IV - Nikola Kokocińska. Dzisiaj Pani Dyrektor na apelu ogłosiła wynik oraz wręczyła nagrodę.

• Konkurs Piosenki Angielskiej "Singing Kids".

• 14 kwietnia br. w Wadlewie odbył się Międzyszkolny Konkurs Piosenki Angielskiej "Singing Kids".Naszą szkołę reprezentowało 7 uczniów. Zadaniem uczniów było zaśpiewanie piosenki w języku angielskim.W kategorii występów solo nasza uczennica Ania Cynarska zdobyła I miejsce oraz Ania Krawczyk II miejsce.W kategorii występów zespołowych uczennice: Alicja Banaszkiewicz i Izabela Rutkowska zajęły II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!

• Bezpieczeństwo w ruchu drogowym

• W dniu 12 kwietnia 2023 r. trzech uczniów z naszej szkoły wzięło udział w powiatowych eliminacjach Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, które odbyły się w Szczercowie. Drużyna składająca się z trzech osób miała za zadanie rozwiązać test z przepisów ruchu drogowego, wykazać się umiejętnością jazdy rowerem po torze przeszkód oraz udzielaniem pierwszej pomocy. Nasza szkoła reprezentowana przez Alicję Sadurską, Arkadiusza Biegańskiego i Jana Stawickiego otrzymała wyróżnienie.

• Jak ludzie przeżywają emocje?

• Co to znaczy, że ktoś jest inteligentny emocjonalnie? Czy człowiek może rozwinąć w sobie taką cechę? Czy zwierzęta mają emocje? Na te pytania uczniowie klasy trzeciej szukali odpowiedzi na zajęciach w ramach projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie pt. "Jak ludzie przeżywają emocje?".

Na zajęciach dzieci poznały Detektyw Empatię i dowiedziały się, jak w codziennej pracy tropi emocje. Uczniowie poznali nietypowe perspektywy, z których obserwowali się nawzajem. Odkryli również różne sposoby wyrażania emocji (zarówno te, które są społecznie akceptowalne, jak i te, które naruszają granice innych) oraz odkryli, iż zwierzęta również wyrażają swoje emocje.

• Pojemnik na nakrętki

• W marcu br. na terenie naszej szkoły stanął pojemnik na plastikowe nakrętki. Zbierając zakrętki, segregujemy odpady i dbamy o środowisko. Natomiast dochód ze sprzedaży nakrętek będzie przeznaczany na pomoc dzieciom dotkniętym FASD, czyli zaburzeniami rozwojowymi, które mogą wystąpić tylko u dzieci tych matek, które piją alkohol w ciąży.

• Hodowla fasoli

• Uczniowie klasy trzeciej zamienili się w małych ogrodników i przez około 3 tygodnie prowadzili hodowlę fasoli wg instrukcji. Celem zadania było poznanie czynników wpływających na wzrost i rozwój roślin (woda, światło, temperatura).

• Wielkanocne pisanki

• W dniu 5 kwietnia  2023 r. „Zerówka” rozpoczęła czas oczekiwania na Zmartwychwstanie Jezusa. Dzieci przygotowały przepiękne wielkanocne  kolorowe pisanki.

• Mali detektywi w akcji

• Dnia 4 kwietnia uczniowie klasy 2 uczestniczyli w ostatnich zajęciach w ramach projektu Uniwersytetu Dzieci: Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?". Realizując temat: "Jak przekazać tajną wiadomość?" obejrzeli film, na którym  dr Krzysztof Bryś zapoznaje słuchaczy z wiedzą na temat kodowania. Dzieci, korzystając z różnych szyfrów, ćwiczyły umiejętność kodowania i odkodowywania informacji. Drugoklasiści zapoznali się m.in. z Szyfrem Cezara i kodem Morse'a. Po zakończonych zajęciach przystąpili do pisania tajnych listów do przyjaciół.

• Mali ratownicy!

• W ramach Tygodnia Zdrowia uczniowie klasy 8, w składzie Julia Grygielska, Paulina Olejnik i Oskar Kowalczyk, przeprowadzili pokaz pierwszej pomocy w klasach 0 - 7. Celem takiego pokazu było wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki tego typu pokazom dzieci i młodzież uczą się, jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wezwać pomoc. Uczniowie sami mieli okazję wcielić się w rolę ratowników i ćwiczyć na fantomie.

• Lekcje jęz. polskiego

• Na lekcji j. polskiego w klasie 8 uczniowie wystawili fragmenty Balladyny J. Słowackiego, natomiast w klasie 5 uczniowie wcielili się w mitologiczne postaci znanego mitu Demeter i Kora.

• Zdrowe kanapki i sałatki

• W ramach Tygodnia Zdrowia uczniowie w klasach przygotowywali pyszne zdrowe kanapki i sałatki, a klasa 7 wraz ze Spółdzielnią Uczniowską "Kramik" przygotowała kolorowe kanapki dla całej społeczności szkolnej.