• Bal karnawałowy

• Karnawał to miła, szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 13 stycznia 2023 r.

Na pięknie udekorowanej sali gimnastycznej pojawiły się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, można było zobaczyć: wróżki, królewny, księżniczki, rycerzy, piratów, policjantów... i nie sposób zliczyć wszystkich.​​​​ Imprezę prowadzili Animatorzy sponsorowani przez Radę Rodziców.​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​​

Na sali podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy. Bal umożliwił dzieciom oraz wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

W trakcie zabawy został rozstrzygnięty konkurs na Króla i Królową Balu. Zwycięzcom wręczono korony.

• Stop dopalaczom!

• „TYLKO SŁABI GRACZE SIĘGAJĄ PO DOPALACZE”

W ramach działań profilaktyczno – wychowawczych realizowanych w naszej szkole, odbyła się akcja, pt. „Stop dopalaczom”. Jej celem było zapoznanie z pojęciem dopalaczy, uświadomienie skutków ich zażywania oraz wynikających z nich konsekwencji prawnych i zdrowotnych.

Podczas 3 godzinnych warsztatów z pedagogami uczniowie klasy VII i VIII mieli okazję dowiedzieć się jak dopalacze wpływają na organizm młodego człowieka i jakie uszkodzenia w nim powodują. Zostali wyposażeni w wiedzę, która wpłynęła na zwiększenie poczucia odpowiedzialności za zdrowie własne i innych. Uczniowie wykonywali różne zadania, oglądali filmiki edukacyjne oraz wcielali się w rolę, doskonaląc umiejętność asertywnego mówienia NIE używkom. Przygotowali także znaczki, plakaty, podsumowujące zdobyte wiadomości związane ze skutkami zażywania dopalaczy.

• Konkursy

• W dniu 03.01.2023 r. na apelu wręczono nagrody dla zwycięzców dwóch konkursów profilaktycznych: Z uśmiechem mi do twarzy oraz HejTy STOP. Zakup nagród został sfinansowany przez GKRPA w Drużbicach. Bardzo dziękujemy!