Dnia 28 października w „Zerówce” obchodziliśmy „Dzień Dyni”. Najsmaczniejszym akcentem naszego świętowania była degustacja dyni i pestek. Natomiast twórczym działaniem, były nasze prace plastyczne z dynią w roli głównej.Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń co widać na zdjęciach poniżej.
Aktualności
Dzień Dyni
Witaminki, witaminki...
Uczniowie klasy trzeciej rozumieją konieczność spożywania owoców oraz warzyw. W dniu 26.10.2022 r. wykonywali przepyszne, zdrowe sałatki owocowe i warzywne. Podczas zajęć uczniowie doskonalili umiejętność wykonania sałatki owocowej, poszerzali swoją wiedzę odnośnie znajomości walorów odżywczych owoców/warzyw, klasyfikowali owoce na krajowe oraz zagraniczne oraz dbali o higienę posiłku i jego estetykę.
Zajęcia kółka technicznego
Od września 2022 r. uczniowie klasy V uczęszczający na zajęcia kółka technicznego zapoznawali się z zasadami bezpiecznego posługiwania się długopisami 3D, a następnie samodzielnie ćwiczyli tworzenie modeli 3D. W naszej szkole wykorzystujemy sprzęt zakupiony w ramach projektu Laboratoria Przyszłości.
Długopisy 3D dają możliwość stworzenia dowolnego obiektu 3D i tak naprawdę ogranicza nas tylko wyobraźnia. Do tworzenia niepowtarzalnych modeli wystarczyła tylko kreatywność i wybór odpowiedniego szablonu.
Uczniowie rozwijali wyobraźnię przestrzenną, ćwiczyli zdolności manualne i zaskakiwali kreatywnością i pomysłowością.
Zajęcia z długopisami 3D to rozwijanie kreatywności, mnóstwo dobrej zabawy i nauki. W październiku uczniowie zaprezentowali swoje prace.
Wycieczka do biblioteki
W dniu 18 października 2022 r. najmłodsi uczniowie naszej szkoły mogli podziwiać bogate zbiory Miejskiej i Powiatowej Biblioteki w Bełchatowie. Wycieczka została zrealizowana w ramach projektu „Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa”, dzięki któremu udało nam się również pozyskać nowości wydawnicze dla oddziału przedszkolnego w naszej szkole.
Wycieczka do Szreniawy i Kórnika
W dniu 21 października 2022r. grupa uczniów licząca 45 osób wraz z wychowawcami: Pawłem Głowackim, Anną Pilniak, Anną Topolską i Edytą Sztajnert zwiedzali Narodowe Muzeum Rolnictwa i Przemysłu Rolno-Spożywczego w Szreniawie oraz Zamek w Kórniku.
W Muzeum Rolnictwa uczniowie brali udział w dwóch lekcjach muzealnych: „Po szerokiej drodze. Dzieje transportu wiejskiego” oraz „Od motyki do pługa. Praca na roli w średniowieczu”. Uczestnicy mogli zobaczyć w oparciu o prelekcję i eksponaty muzealne jak wyglądało życie na wsi w dawnych czasach. Atrakcją obu lekcji była przejażdżka konną wagonetką. Po lekcjach była możliwość samodzielnego zwiedzania obiektów i eksponatów zgromadzonych na terenie muzeum. Drugim punktem programu było zwiedzanie z przewodnikiem Zamku w Kórniku, którego położenie oraz wnętrza zachwyciły wszystkich uczniów.
Wycieczka została zrealizowana dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu
z programu MEN "Poznaj Polskę".
Jak poznać kogoś lepiej
Uczniowie klasy trzeciej w ramach projektu edukacyjnego Uniwersytetu Dzieci w Klasie uczestniczyli w zajęciach pt. "Jak poznać kogoś lepiej?".
Podczas zajęć uczniowie dzięki wyobraźni i wyostrzonym zmysłom przenieśli się w środek lasu, na polanę, na której m.in. zagrali w Leśnej Orkiestrze. Trenowali uważność i koncentrację oraz poznali się lepiej przy tworzeniu Kwietnej Łąki.
Owocowo-warzywne soki pijemy, bo zdrowi być chcemy!
W środę 19 października 2022 r. w naszej grupie było smacznie, zdrowo i kolorowo. W tym dniu dzieci rozwijały swoje umiejętności kulinarne i wykonały samodzielnie zdrowy sok owocowo-warzywny.
Dzień Edukacji Narodowej
Przerwa na czytanie
- 4
Żyję zdrowo, owocowo!
Uczniowie kl.2 wykonali dziś sałatkę owocową. Zabawa była pyszna, kolorowa i pachnąca.
Wycieczka w Góry Świętokrzyskie
Podróże kształcą, to powiedzenie znają wszyscy bardzo dobrze. O jego prawdziwości przekonało się również 45 uczniów naszej szkoły.
W dniu 12 października 2022 r. uczniowie pod opieką wychowawców wyruszyli na wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Wyjazd realizowany był w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki pod nazwą "Poznaj Polskę".
Pierwszą atrakcję, jaką zobaczyliśmy, był Dąb Bartek - jeden z najstarszych w Polsce dębów, chroniony prawem jako pomnik przyrody.
Następnie dotarliśmy do Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie. Mauzoleum w Michniowie jest muzeum historyczno – martyrologicznym, którego głównym celem jest zachowanie pamięci o 817 spacyfikowanych w czasie II wojny światowej wsiach polskich. Ze względu na znajdujący się na terenie Mauzoleum zbiorowy grób pomordowanych mieszkańców Michniowa, Muzeum jest jednocześnie miejscem Pamięci Narodowej. Od roku 1999 Mauzoleum w Michniowie jest oddziałem Muzeum Wsi Kieleckiej.
Kolejną, nie lada atrakcją dla uczestników wyjazdu okazało się wejście na szczyt Łysej Góry i zwiedzanie Klasztoru Św. Krzyża.
Wejście rozpoczęliśmy we wsi Huta Szklana, trasa była łatwa i przyjemna.
Tam zwiedziliśmy Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz krypty Jeremiego Wiśniowieckiego. Znalazła się jeszcze wolna chwila na zakup pamiątek.
Zmęczeni, ale zadowoleni wyruszyliśmy w drogę powrotną.
Uniwersytet Dzieci
Na dzisiejszych zajęciach uczniowie zastanawiali się nad odpowiedzią na pytanie: "Czy można myśleć nielogicznie?" (realizacja projektu: "Mali detektywi. Jakie tajemnice kryje świat wokół nas?" - Uniwersytet Dzieci).
Obejrzany film, prezentacja i wykonane zadania pozwoliły ustalić odpowiedź na tak postawione pytanie. Najciekawszą częścią zajęć były gry i zabawy usprawniające logiczne myślenie. Wniosek z zajęć: Logiczne myślenie może być świetną zabawą.
Światowy Dzień Drzewa
W dniu 10 października 2022 r. obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Drzewa. Z tej okazji została przygotowana w szkole gazetka tematyczna, a także razem z uczniami sadziliśmy drzewka na terenie wokół szkoły. Dzieci i młodzież chętnie włączyły się w akcję.
Zabawa sztuką
Uczniowie klasy 1 biorą udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Zabawa sztuką" i w związku z uczestnictwem wykonali jedno z zadań projektowych "Nietypowy pędzel". Okazało się, że nie jest to przyrząd niezbędny do malowania. Zastąpilismy go m.in. wacikami, korkami czy folią aluminiową. Poniżej efekty naszej pracy.
"Zerówka" w FigloRaju
10 października 2022 r. dzieci z "Zerówki" miały mnóstwo atrakcji i niezapomniane wrażenia w FigloRaju, między innymi:
wielką konstrukcję zabawową z trzema zjeżdżalniami, basen z piłeczkami, trampolinę, samochodziki, bujaki, domki,.. i wiele, wiele innych.
Sadzimy drzewka
10 października dzieci z „Zerówki” sadziły drzewka które zostały podarowane dla szkoły przez P. Justynę Łakomą - Grabarz z XII edycji akcji „Drzewko za makulaturę”. Są to: świerk (1 szt) jarzębina (5 szt) i bez (5 szt).
Wycieczka do Schroniska
10 października "Zerówka" odwiedziła Schronisko w Bełchatowie. Celem wycieczki było przekazanie karmy dla bezdomnych psów i kotów. Zebraliśmy łącznie 35,50 kg karmy suchej i 6,70 kg karmy mokrej. Do naszej zbiórki dołączyli również uczniowie klas starszych. Wizyta przyniosła uczniom nie tylko ważne doświadczenie i interesującą wiedzę o funkcjonowaniu schroniska, o warunkach życia zwierząt, ale również dużo emocji oraz żywą lekcję empatii i wrażliwości na los i potrzeby bezdomnych czworonogów.
Wycieczka do Torunia
Dnia 7 października uczniowie klas 1-3 udali się do pięknego i malowniczego Torunia. Na uczniów czekało wiele atrakcji: zwiedzanie Starego i Nowego Miasta, wizyta w Domu Mikołaja Kopernika, seans w Planetarium, wizyta w Bazie MARS oraz zwiedzanie interaktywnej wystawy w sali Geodium. Zapraszamy na fotorelacje :)
"Dzień Drzewa" w "Zerówce"
O tym jak ważną rolę w naszym życiu pełnią drzewa nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Są naturalnym elementem naszego środowiska, kształtują klimat, produkują tlen, dostarczają cennego surowca ... Aby uczcić ten dzień dzieci wykonały piękne bukiety z liści i pracę plastyczną "Jesienne drzewo". Było to bardzo ciekawe i twórcze zajęcie, a efekt końcowy nas zachwycił!
Światowy Dzień Zwierząt
Dnia 4 października w "zerówce" obchodziliśmy "Światowy Dzień Zwierząt" i zorganizowaliśmy zbiórkę karmy dla bezdomnych zwierząt do Schroniska w Bełchatowie.
Archiwum Aktualności