• 2014/2015

        • Witamy na naszej stronie!

          Jesteśmy placówką funkcjonującą od 2000r., otwartą na potrzeby uczniów, ale także rodziców i środowiska lokalnego. 

           

          WYCIECZKA  DO  WARSZAWY

           

          W dniu 24.06.2015r. członkowie Spółdzielni  Uczniowskiej  „Kramik” udali się na wycieczkę do Warszawy. W programie wycieczki  znalazło się zwiedzanie Starego Miasta, wizyta w Telewizji  Polskiej przy ul. J.P. Woronicza oraz spacer  w Parku Łazienkowskim.  Pogoda sprzyjała przez cały dzień, humory dopisywały i wszyscy wypoczęci i dotlenieni mogli na koniec posilić się w restauracji MacDonald.

          Członkowie spółdzielni otrzymali dofinansowanie w granicach od 30 zł do 50 zł (w zależności od zaangażowania w pracy spółdzielni).


          Wycieczkę zorganizowała pani Beata Danielczyk – opiekun spółdzielni.


          SPRZĄTANIE LASU

          W dniu 18 czerwca 2015 r. członkowie Spółdzielni Uczniowskiej „Kramik” w ramach współpracy z Nadleśnictwem Bełchatów wyruszyli na sprzątanie terenów leśnych na drodze Kącik – Rożniatowice.

              

          Uczniowie zbierali śmieci wzdłuż drogi – rowy i niewielką powierzchnię leśną. Na tym niewielkim odcinku zebranych zostało około 40 worków śmieci. Wynik jest zatrważający. Wśród śmieci przeważały butelki po alkoholu, napojach oraz części samochodowe. Ciekawe na jak długo tereny te pozostaną czyste?
          Po oczyszczeniu wyznaczonego terenu przyszedł czas na ognisko, pod opieką leśniczego, i smakowanie upieczonych kiełbasek, które smakowały wybornie.


          Cała akcja odbyła się pod czujnym okiem pani Beaty Danielczyk – opiekuna spółdzielni oraz pani Anny Topolskiej – nauczycielki biologii.


          LAUREACI  KONKURSU  "AMPEREK"

          W dniu 28.05.2015 r. Szkolne Koło Stowarzyszenia Elektryków Polskich (SEP) działające w ZSP nr 3 w Bełchatowie zorganizowało i przeprowadziło w naszym gimnazjum warsztaty na temat „Bezpieczeństwo użytkowania urządzeń elektrycznych”. W warsztatach udział wzięli uczniowie klasy IIa i IIb. Po zakończeniu zajęć gimnazjaliści wzięli udział w konkursie „Amperek”.

          Laureatami tego konkursu zostali: Zofia Raszdorf (kl.IIa), Krystian Wąsik (kl. IIa), Filip Rejmicz (kl.IIb). Laureaci wraz z nauczycielką Beatą Danielczyk zostali zaproszeni na rozdanie nagród w dniu 10.06.2015 r. do ZSP nr 3, w dniu święta elektryków.

            

          Po rozdaniu nagród Pan Dyrektor Piotr Mielczarek zaprosił reprezentantów naszego gimnazjum do obejrzenia nowej pracowni, w której generowany prąd jest pozyskiwany z odnawialnych źródeł energii.

            

           


          ZIELONA SZKOŁA 2015

                  W dniach 8-12 czerwca 2015r. uczniowie naszej szkoły wybrali się na zieloną szkołę w Pieniny. Miejscowością, w której się zatrzymaliśmy, były Jaworki koło Szczawnicy.

            

          Spędziliśmy tam 5 dni. Większość czasu przeznaczona była na piesze wędrówki, wspinanie się po górach, podziwianie lokalnych krajobrazów. Już pierwszy dzień pobytu dał nam wyobrażenie o wyczynowym charakterze naszej wycieczki. Weszliśmy, a raczej wczołgaliśmy się na Bryjarkę. Kolejne dni również obfitowały w ekstremalne doznania, które rekompensowały nam cudne widoki.

             

          W ramach odpoczynku popłynęliśmy statkiem, by zwiedzić zamki w Niedzicy oraz Czorsztynie.  A już w drugiej części dnia, w myśl zasady: dzień bez góry - dzień stracony, zdobywaliśmy szczyt Wdżar. Niektórzy z nas zrezygnowali z tego rytuału i w środę wybrali się na basen, a pozostali ...weszli  na Trzy Korony, po czym wszyscy spłynęli na tratwach Dunajcem.

             

          W czwartek wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym na Palenicę, a następnie wędrowaliśmy szczytami małych Pienin. To była prawdziwa szkoła przetrwania, którą udało się przeżyć dzięki kondycji, humorowi i żądzy pięknych krajobrazów. W ostatnim dniu pobytu wybraliśmy się do wąwozu Homole. W nagrodę mogliśmy poczuć smak prawdziwych lodów z Krościenka, robionych według dawnych przepisów i przywieźć do domów znakomite oscypki zakupione w bacówce.

          Oczywiście, nie samymi górami żyje uczestnik zielonej szkoły, więc  nie zabrakło również degustacji lokalnych przysmaków, ogniska, dyskoteki oraz zajęć profilaktycznych.

             

          W czasie ich trwania ujawniło się wiele talentów poetyckich i aktorskich. Nie tylko wtedy panowała świetna atmosfera, dzięki czemu nie chcieliśmy wracać do domów a przeżyte chwile na zawsze zostaną w naszej pamięci.


          Wycieczka do Oblęgorka

          W dniu 29 kwietnia odbyła się wycieczka naszych uczniów do Oblęgorka. Młodzież mogła podziwiać dworek, w którym tworzył H. Sienkiewicz.

             

          Obecnie zostało udostępnione dla zwiedzających poddasze z rzeczami zgromadzonymi przez pisarza podczas jego podróży, czego nie mogliśmy obejrzeć podczas poprzedniej naszej wycieczki.

            

          Uczniowie wrócili do domów zadowoleni, tym bardziej, że w drodze powrotnej mogli zatrzymać się na ciepły posiłek i zwiedzić galerię „Focus” w Piotrkowie Tryb.

          Organizatorem i kierownikiem wycieczki był p. Paweł Głowacki. W eskapadzie wzięło udział 100 uczniów i 8 opiekunów naszego gimnazjum.


          POWIATOWY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW

          W czwartek 26 marca br. drużyna składająca się z pięciu uczniów naszego gimnazjum: Joanny Wirażki, Klaudii Olszewskiej, Szymona Śmigielskiego, Macieja Urbanika i Mateusza Urbanika reprezentowała naszą szkołę w VI edycji konkursu ,,Oblicza hydrosfery’’, który został zorganizowany przez Samorządowy Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Bełchatowie z okazji obchodów Dnia Ziemi. W zmaganiach konkursowych wzięło udział 9 szkół: z Bełchatowa PG nr 2, PG nr 3, PG nr 4, Gimnazjum nr 7 oraz gimnazja z Kleszczowa, Zelowa, Kluk, Ruśca i gimnazjum w Rasach.

          Konkurs odbył się w dwóch częściach stanowiących całość:

          część I – sprawdzian wiedzy, w czasie którego członkowie drużyn przystąpili indywidualnie do pisemnego testu, po napisaniu którego komisja konkursowa wyłoniła 10 najlepszych zawodników do finału rozegranego w formie „1 z 10”,

           część II – konkurs plastyczny, w którym jury z nadesłanych prac wyłoniła 10 najlepszych prac konkursowych i przyznała punkty odpowiednio od 10 pkt. za I miejsce do 1 pkt. za X miejsce; przyznane przez jury punkty zostały dodane do punktacji w rywalizacji drużynowej.

          Uczniowie naszej szkoły w konkursie plastycznym zajęli bardzo dobre miejsca: IV miejsce zajęła Joanna Wirażka,     V -  Jarek Stelmach, a VIII -  Natalia Osicińska.

          W indywidualnym konkursie wiedzy  Szymon Śmigielski uplasował się na V miejscu, natomiast bracia Urbanik starli się ze sobą w finale „1 z 10”, w wyniku którego Maciej zajął II miejsce, natomiast  Mateusz  miejsce I.

          W ogólnej klasyfikacji punktowej

          w rywalizacji drużynowej

          uczniowie naszego gimnazjum zdobyli I miejsce!

          Zdobywcy czołowych miejsc: Mateusz Urbanik i Maciej Urbanik

                           

           

          Praca Joanny Wirażki - IV miejsce

           

          Praca Jarosława Stelmacha - V miejsce

           

          Praca Natalii Osicińskiej - VIII miejsce

           

           


          SZKOLNY TURNIEJ WIEDZY O WODZIE „1 Z 7”

          W dniu 23 marca 2015 r. w naszym gimnazjum odbył się Szkolny Turniej Wiedzy o Wodzie „1 z 7’, wzorowany na telewizyjnym turnieju pod tytułem „1 z 10”.

          Na początku spotkania uczniowie naszego gimnazjum obejrzeli prezentację multimedialną, przygotowaną przez Krystiana Grodzkiego, ucznia klasy IIIa.

          W dalszej części przystąpiono do turnieju „1 z 7”.

          Do udziału w nim każda klasa zgłosiła jedną trzyosobową drużynę. Pytania zadawane podczas konkursu obejmowały zagadnienia o wodzie z biologii, chemii, geografii i fizyki.

          Turniej składał się z trzech etapów:

          I etap – rozpoczęcie gry Każda drużyna posiadała 3 szanse; prowadząca Wiktoria Wróblewska zadawała kolejno po 2 pytania;  za jedną złą odpowiedź lub jej brak – drużyna traciła jedną szansę, natomiast dwa błędy eliminowały zespół z gry. Po pierwszym etapie odpadła drużyna z klasy IIc.

           II etap - W tym etapie każda z grających drużyn miała tyle szans, ile wyniosła z I etapu. Gracze, po udzieleniu poprawnej odpowiedzi, wskazywali zawodników z innej drużyny do następnego pytania; drugi etap trwał do chwili, gdy pozostały trzy drużyny z klasy Ia, IIa, IIIa.

           III etap – ścisły finał – w wyniku rozgrywki między trzema drużynami zwycięzcą została drużyna klasy IIIa w składzie: Angelika Kicka, Klaudia Olszewska, Kamil Wojtasik. Otrzymali nagrody ufundowane przez Szkolny Sklepik „Kramik”.

          Po zakończeniu turnieju wszyscy zebrani zostali poczęstowani wodą mineralną ufundowaną przez Szkolny Sklepik „Kramik”.

          Organizatorzy: Anna Topolska, Agnieszka Wdowiak, Beata Danielczyk.


           

          Finaliści ogólnopolskiego konkursu Upcyclingowy Zawrót Głowy!

          Drużyna uczniów z klas pierwszych w składzie:

          Natalia Burzyńska, Karolina Włodarczyk, Angelika Jakóbczak, Kamila Sadurska, Maciej Stępień, Szymon Staszek, Maciej Urbanik

          będzie reprezentować naszą szkołę 3 czerwca 2015 r. w Łodzi na ogólnopolskim finale konkursu.

          Serdecznie gratulujemy i życzymy zwycięstwa!


           

          WALENTYNKI

          Dnia 16 lutego w naszej szkole odbyły się obchody Święta Zakochanych. Samorząd uczniowski, jak zawsze stanął na wysokości zadania, przygotowując liczne konkursy.

           Napisanie piosenki o tematyce miłosnej okazało się zbyt dużym wyzwaniem, ponieważ nie wpłynęło żadne zgłoszenie. Swoim talentem literackim w konkursie na wiersz miłosny zachwyciła nas Karolina Cieślak. Dwa kolejne konkursy dotyczyły znaku charakterystycznego Walentynek. Jury, które miało wybrać najładniejszą kartkę walentynkową wykonaną przez uczniów szkoły, okazało się na tyle niezdecydowane, iż wyłoniono dwie zwyciężczynie: Klaudię Olszewską i Martynę Wojtasik.

          Uczniowie wyrażali swoje uczucia miłosne w walentynkach. Najwięcej walentynek wśród dziewcząt uzyskała Martyna Wojtasik (59 kartek, jesteśmy pod wrażeniem i gratulujemy wyniku:) . Wśród chłopców wyłoniono aż trzech zwycięzców. Byli to: Kamil Wojtasik (to chyba rodzinne :D), Kamil Grabowski i Damian Szczepański. Każdy zwycięzca został nagrodzony słodkimi upominkami ufundowanymi przez Samorząd Uczniowski szkoły.

          Według przeprowadzonej wśród uczniów gimnazjum ankiety, młodzież najchętniej dostałaby na walentynki pluszaka, a wymarzonym miejscem na randkę walentynkową wybrane zostało kino.

           Jednak najważniejszym chyba celem obchodów było ustalenie najbardziej sympatycznego chłopaka i najbardziej sympatycznej dziewczyny w szkole – Walentyny i Walentego 2015. Wygrali ludzie władzy - Premier naszej szkoły Bartosz Walczak i przewodnicząca klasy Ia - Kamila Sadurska. Wykonany przez nich taniec był wisienką na torcie naszej małej uroczystości. Po zakończeniu jej odbyła się szkolna dyskoteka, gdzie każdy  mógł zatańczyć ze swoją sympatią :)

          Przemysław Olszewski


           

          Wigilia szkolna

          19 grudnia 2014r. cała społeczność szkolna oraz przybyli goście zgromadzili się na Wigilii.

            

          Jak co roku, uczniowie pod nadzorem p. Justyny Zakrzewskiej i p. Małgorzaty Żurek, przygotowali jasełka.

           

               

          Po przedstawieniu bożonarodzeniowym wszyscy udali się do klas na słodki poczęstunek.

              


          Mikołajki w Domu Małego Dziecka

          Piątego  grudnia 2014 roku uczniowie klasy IIa, w ramach projektu edukacyjnego, odwiedzili Dom Małego Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim. Mieliśmy pobawić się z dziećmi oraz wspomóc działalność placówki zebranymi darami i upominkami.

             

          Wszyscy członkowie klasy bardzo zaangażowali się w to zadanie i włożyli w nie wiele serca – nie tylko przygotowując przedstawienie dla dzieci i występując w nim, ale również podczas zbiórki datków, pakowaniu prezentów i pracując przy rozliczeniu finansowym przedsięwzięcia. 

           
                  Piąty grudnia był piątkiem. Już od rana cała klasa była podekscytowana, ciekawa i odrobinę przestraszona postawionym przed nią zadaniem. Zapakowaliśmy podarunki do autobusu i wsiedliśmy, a droga minęła nam jak zwykle w radosnym nastroju, pełnym żartów i rozmów. Im bliżej Domu Dziecka, tym bardziej zaczynaliśmy się jednak stresować, jak się potem okazało, zupełnie niepotrzebnie.

          W miejscu docelowym zostaliśmy przywitani bardzo ciepło i radośnie, szczególnie przez dzieci. Z zainteresowaniem oglądały nasze przedstawienie, słuchały śpiewnych przez nas kolęd i pastorałek, najbardziej szczęśliwe, gdy rozdawaliśmy słodkie upominki.

             

          Po krótkiej części teatralnej nadeszła pora na to, na co wszyscy najbardziej czekaliśmy – na zabawę. Momentalnie cała nasza klasa rozeszła się po sali z zabawkami, budując z dziećmi domki z ogromnych klocków, czytając im książki i rozdając upominki. Mieliśmy z tego taką samą radość jak nasi chwilowi podopieczni, o ile nawet nie większą! Dzieci były wspaniałe i każde z nich momentalnie wybrało sobie wśród nas kompana do zabawy.

                

           Bardzo ciężko było się nam z nimi  pożegnać. Jesteśmy jednak bardzo zadowoleni, że chociaż w małym stopniu mogliśmy umilić im dzień naszą wizytą. Wszyscy wspominamy ten wyjazd bardzo miło, to najwspanialsza możliwość zaliczenia projektu edukacyjnego, na jaką mogliśmy wpaść.

          Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli nam w realizacji tego przedsięwzięcia, a w szczególności uczniom i pracownikom naszej szkoły za okazane wielkie serce podczas zbiórki, rodzicom za zaangażowanie i wsparcie, Radzie Rodziców za finansową pomoc.

          Weronika Kucharska, uczestniczka wycieczki 


          Światowy Dzień AIDS

          Dnia 02.12.2014r. w Publicznym Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą             

          w Rasach świętowano obchody Światowego Dnia AIDS.

             

          Uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym (na plakat promujący akcję):

          1. Natalia Osicińska – kl. Ia

          2. Michalina Adamczyk – kl. IIIb

          3. Karolina Cieślak – kl. Ib

          4. Natalia Burzyńska – kl. Ib

          5. Justyna Kociołek – kl. IIIa

          6. Aleksandra Małecka – kl. IIIa

           

          Zwyciężczynią konkursu okazała się Natalia Osicińska.

             

          Podczas apelu szkolnego uczniowie zapoznali się z prezentacją przygotowaną przez Jarosława Przerywacza dotyczącą problemu HIV i AIDS. Następnie wylosowano po jednej osobie z każdej klasy do konkursu wiedzy o HIV i AIDS. Na pytania z zakresu wiedzy objętego prezentacją odpowiadali uczniowie:

          1. Weronika Drożdż – kl. Ia

          2. Damian Kajer – kl. Ib

          3. Dawid Walczak – kl. IIa

          4. Bartek Chendzlik – kl. IIb

          5. Dawid Ślusarczyk – kl. IIc

          6. Klaudia Olszewska – kl. IIIa

          7. Agnieszka Pietrzyk – kl. IIIb

             

           

          Zwycięzcą okazał się Dawid Walczak z kl. IIa.

          Nagrodzeni za udział w akcji i prowadzenie uroczystości zostali również:

          Jarosław Przerywacz – kl. IIa

          Natalia Komuńska – kl. IIb

          Julita Kołodziej – kl. IIb

          Krystian Grodzki – kl. IIIa.

           

          Jury konkursów:

          Agnieszka Wdowiak

          Monika Ławińska

          Krzysztof Bechciński

          Uczniowie otrzymali nagrody sponsorowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych (notesy, ołówki i długopisy) oraz przez organizatorów konkursu (słodycze).

           

          Organizatorzy akcji:

          Monika Ławińska

          Agnieszka Wdowiak


          Międzynarodowy Dzień Zapobiegania  Przemocy Wobec Dzieci

          Dnia 19 listopada 2014r. w szkole rozstrzygnięto konkursy w ramach szkolnego Projektu Przeciwdziałania Przemocy.

          W konkursie plastycznym - na plakat promujący akcję, zwyciężyły:

          I miejsce - Aleksandra Kociołek IIa

          II miejsce - Natalia Osicińska Ia

          III miejsce - Sylwia Kołodziej IIIb

                  

           

          Wyróżnienie: Karolina Cieślak Ib

          W konkursie multimedialnym (prezentacja dotyczyła zjawiska przemocy) wzięły udział: 

          Martyna Wojtasik i Izabela Małecka

          Uczennice klasy Ib przygotowały klasowy regulamin zapobiegania przemocy

          Oto one:

          Natalia Burzyńska

          Angelika Jakóbczak

          Sylwia Kopertowska

          Izabela Małecka

          Natalia Młudzik

          Karolina Włodarczyk

          Natomiast uczeń klasy IIb, Patryk Kwaśniak, na apelu szkolnym wystąpił z utworem muzycznym.

          Nagrody wręczone za zajęcie poszczególnych miejsc i za udział w konkursie, zostały ufundowane przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.

          Koordynatormi projektu w szkole były: p. Agnieszka Wdowiak i pedagog szkolny p. Monika Ławińska.

           


          Halloween 

          31 października w naszej szkole świętowaliśmy Halloween pdf.

          Tego dnia większość uczniów przyszła do szkoły przebrana głównie za czarownice, zombie i czarowników. 

          Z tej okazji zostały zorganizowane aż trzy konkursy:

           Konkurs na najładniejszą dynię, w którym główną nagrodę zdobyli: Patrycja Zawiślak  

          i Bartek Walczak.              

           Konkurs na super przebranie - zwyciężynią została Paulina Szmigielska  oraz dwa wyróżnienia dla Roksany Pik i Karoliny Cieślak.

           Trzeci konkurs polegał na największej liczbie osób przebranych w danej klasie - zwyciężyły klasy pierwsze. 

          Nagrody ufundowała Rada Rodziców.

          Wszystkim gratulujemy !!!


          Wycieczka do Oświęcimia

           

          27 października 2014r. uczniowie naszego gimnazjum udali się na wycieczkę do Oświęcimia. Celem wyjazdu było odwiedzenie obu części byłego obozu Auschwitz I i Auschwitz II - Birkenau. Zwiedzający zapoznali się z miejscem, które stało się symbolem Holokaustu i nazistowskich zbrodni popełnionych na Polakach, Żydach, Romach i innych.

            

          Obóz koncentracyjny Auschwitz (1940 - 1945) to jeden z czterech hitlerowskich obozów założonych na okupowanych ziemiach polskich.


          Warsztaty terenowe

          W dniu 13.10.2014 r. uczniowie klas trzecich wzięli udział

          w warsztatach terenowych

          w Parku Krajobrazowym Międzyrzecza Warty i Widawki.

                  

          Jest to jeden z siedmiu parków na terenie województwa łódzkiego.

          W trakcie zajęć uczniowie mieli możliwość podziwiania pięknych widoków spacerując nad brzegiem Warty.

          Dowiedzieli się wielu interesujących wiadomości o parku, poznali jego walory przyrodnicze, historyczne i kulturowe. Zajęcia  zakończono wspólnym ogniskiem.

             Warsztaty zostały sfinansowane przez Starostwo Powiatowe

          w Bełchatowie.

          tablica_pkmwiw.pdf

          ....................................................................................................................................................................................

          Narodowe Czytanie w Rasach

                 Dnia 5 września 2014 roku uczniowie i nauczyciele Publicznego Gimnazjum im. H. Sienkiewicza w Drużbicach z siedzibą w Rasach wzięli udział w  trzeciej edycji ogólnopolskiej akcji ,,Narodowe Czytanie”.

              Pomysłodawcą był Pan Prezydent RP, który w bieżącym roku zachęcał do lektury ,,Trylogii” H. Sienkiewicza. Odpowiadając na zaproszenie do udziału w projekcie, nauczycielka języka polskiego w naszej szkole – pani Izabela Bechcińska nawiązała kontakt z Kancelarią Prezydencką i zgłosiła gimnazjum do grona miłośników  głośnego czytania.  

             Cała społeczność szkolna przygotowała się do czynnego udziału w akcji, która wpisywała się w obchody Dnia Patrona Szkoły i była doskonałą okazją do integracji i wspólnej zabawy.

          Punktualnie o godzinie 12:00 sala gimnastyczna wypełniła się po brzegi uczniami ubranymi galowo z obowiązkowym elementem stroju szlacheckiego. Były zatem sumiaste wąsy, płowe kosy u dziewcząt i charakterystyczne nakrycia głowy.                                

          Uroczystość rozpoczęło odczytanie przesłania Pana Prezydenta, z którego dowiedzieliśmy się o celowości inicjatywy i powodach wyboru lektury H. Sienkiewicza. Następnie obejrzeliśmy prezentację multimedialną na temat twórczości noblisty przygotowaną przez uczniów klasy III A. Potem… na salę wkroczyła historia. Poznaliśmy galerię bohaterów ,,Trylogii’’. Odtwórcami ról: Kmicica, Oleńki, Pana Wołodyjowskiego, Zagłoby byli nasi koledzy i koleżanki a także …po raz pierwszy w historii tej szkoły – nauczyciele.         

                     

          Dzięki ich interpretacjom mieliśmy próbkę poczucia humoru H. Sienkiewicza, opis różnorodnych emocji oraz oddaliśmy hołd bohaterom.

          Wszystkim aktorom towarzyszyła trema i emocje, ale reakcja widowni świadczyła o tym, że występy się podobały.  

             Mamy nadzieję, że udało się w ten sposób zachęcić uczniów do poznania nie tylko twórczości naszego patrona, ale do czytania w ogóle. Już za rok nadarzy się ku temu okazja - czwarta edycja ,,Narodowego Czytania”.

          Koncert Gabriela Fleszara

          10 czerwca 2014r w ramach programu profilaktyki uzależnień odbył się koncert muzyczny Gabriela Fleszara pt: "wolności oddać nie umiem"

          Muzyk jest przygotowany do realizacji programu profilaktyki uzależnień. Na rynku muzycznym w Polsce działa już od 15 lat.

          Przesłanie jakie pada z ust muzyka to: "narkotyki, używki to droga do nikąd. Stamtąd się nie wraca. Tak samo kończą wszyscy, którzy biorą..."

                            

           

           

          Gimbal klas trzecich

          6 czerwca w naszej szkole odbył się gimbal- bal trzecioklasistów z okazji ukończenia szkoły. O godzinie 16.00 na sali gimnastycznej pojawili się już wszyscy goście- nauczyciele, rodzice, przedstawiciele klas drugich i oczywiście uczniowie kl IIIa i IIIb. Po krótkim powitaniu zgromadzonych przez Aleksandrę Wdowiak i Jakuba Urbana, uczniowie tradycyjnie zatańczyli poloneza. Wyszedł nam doskonale! Potem uczniowie wyświetlili prezentację opisującą całe trzy lata nauki oraz każdego ucznia klas trzecich. Zdjęcia przywołały wspomnienia, a wraz z nimi uśmiech i łzy wzruszenia, że to już koniec. Następnie każdy udał się na poczęstunek (pizzę) i zaczęła się zabawa.

                         

          Uczniowie tańczyli, rozmawiali, zajadali smakołyki i bawili się do 23.00

          Wycieczka do elektrowni Bełchatów

          4 czerwca dzięki sponsoringowi Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi  klasy trzecie udały się na wycieczkę do bełchatowskiej elektrowni. Bo aż dziwnym staje się fakt, że mieszkamy tak blisko największej w Polsce i Europie elektrowni opalanej węglem brunatnym, a jeszcze nie mieliśmy okazji zajrzeć do jej wnętrza.  

          Podczas długiej drogi wraz z panem przewodnikiem pokonaliśmy ponad 3,5 km! Zwiedziliśmy przy tym wiele interesujących zakątków, bloków, skąd nadzorowana jest droga węgla z kopalni aż do naszych domów, pod postacią prądu. Przy okazji dowiedzieliśmy się też wielu ciekawych rzeczy, bo czy ktoś wiedział, że „dym” wydobywający się z kominów  widocznych z wszelakich zakątków miasta i nie tylko, to w rzeczywistości para wodna? Myślę, że wszystkim spodobał się ten wyjazd, zwłaszcza, że była to jedna z ostatnich wycieczek klas trzecich.

           

          Zielona szkoła

          W dniach 23 maja – 1 czerwca 2014r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunkami – panią Beatą Danielczyk, panią Renatą Kalwinek oraz panią Anną Pilniak udali się na zieloną szkołę do włoskiego Rimini.

          Wyjazd miał miejsce w piątek, około godziny 17:30 ze szkolnego parkingu. Następnego dnia, po przebyciu kilkuset kilometrów, grupa dotarła do celu podróży. Po rozpakowaniu się i zjedzeniu obiadokolacji, wszyscy udali się zobaczyć Adriatyk oraz zwiedzić miasto. W międzyczasie poznaliśmy grupę z Kamyków, która pojawiła się we Włoszech za sprawą tego samego biura turystycznego, co my. 

          W niedzielę, wycieczkowicze ponownie postanowili udać się na plażę, tym razem w celu nabrania opalenizny oraz oceny swoich umiejętności gry w piłkę plażową.

                                   

          Następne dwa dni wycieczki zostały poświęcone na ”Mirabilandię” –  park rozrywki wielkości około 30 hektarów - gdzie na uczestników "zielonej szkoły" czekały liczne atrakcje, takie jak: kolejki górskie, wieże ciśnień, kolejki wodne, dom strachu, czy pokazy samochodowe w wykonaniu zawodowców.  

                    

          W kolejnym dniu wycieczkowicze ponownie wybrali się na plażę, tym razem na spacer wzdłuż jej wybrzeża, by dotrzeć do portu znajdującego się na jego krańcu. Koniec dnia został uświetniony rozgrywkami w piłkę plażową. W następne dwa dni wycieczka udała się na dwie wyprawy autokarowe.

          W czwartek zwiedziliśmy San Marino,       

                   a w piątek odwiedziliśmy Cesenatico – miasto, którego port został zaprojektowany przez samego Leonarda da Vinci.  

          W sobotę nastąpił wyjazd z Rimini w drogę powrotną. Podczas niej zahaczyliśmy o Wenecję, do której dotarliśmy dzięki dwugodzinnemu rejsowi statkiem. 

                    

          Na Rasy dotarliśmy w niedzielę około godziny 14. Wszyscy wrócili z uśmiechem na ustach i czekają na zieloną szkołę, która odbędzie się za rok.

          Warszawa

          12 maja 2014r. uczniowie z naszego gimnazjum pojechali na wycieczkę do Warszawy. Głównym celem zwiedzania był Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Przed wejściem do sejmu był czas na spacer po Łazienkach

               

          a w drodze powrotnej - Złote Tarasy.

          Jednostka Wojskowa

          15 maja 2014r. gimnazjaliści z klas drugich i trzecich odwiedzili jednostkę wojskową w Nowym Glinniku k. Tomaszowa Mazowieckiego. 

          Obecnie w jednostce tej mieści się dowództwo 25 Brygady Kawalerii Powietrznej, a lotnisko użytkowane jest przez 7 Dywizjon Lotniczy, który zaliczany jest do jednych z najlepszych jednostek wojskowych w kraju.